Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 22.06.2018 16:56:38 

yorksmecka.pce

Vybírámě štěňátko
Vybíráme štěňátko...

Pro všechny kdo se rozhodli že jejich rodinu rozšíří nový přírůstek , jedna rada - zjistěte si co nejvíce informací o daném plemeni - na internetu,v knížkách.Je to dost důležité protože pak se předejde mylným informacím třeba že jorkšírek je mini - střední a velký.Omyl jorkšírek je  standartem uznaná jen jedna velikost.    
 
Navštivte výstavu kde se Vámi vybrané plemeno vystavuje a tam si uděláte obrázek,jak má pejsek vypadat.Domluvte si nezávaznou návštěvu u chovatele ať je to chov s pp nebo bez pp - dobrý chovatel který se rád pochlubí svým odchovem Vám rád ukáže štěňátka a dospělé pejsky.    
 
A tam to začíná - koukejte v jakém prostředí jsou štěňátka odchovávána.Jak opečováváný jsou dospělý pejsci.    
 
Štěňátko by mělo být - akčí - veselé - zvídavé - neustrašené.Prohlídněte - ouška - čisté - bez strupů - zápachu.Oči - jasné - čisté.Zadeček - čistý - bez náznaků průjmu - slepené chlupy - zapáchající.Otočte štěňátko na záda - prohlídněte okolí pupíků - jestli tam není kýla - to samé v tříslech - tříselná kýla. Nakonec postavte štěňátko a zlehka přejeďte po hlavičce - zda nemá fontanelu - neuzavřená hlavička.Pokud je fontanela větší hrozí riziko až úmrtí při případném uhození se do hlavičky.    
 
Pokud můžu poradit - nikdy si nekupujte štěňátko z lítosti - myslím tím to že ono tam sedělo a třaslo se - kdyby jste viděli to prostředí tak jsem ho tam nemohla nechat atd.Ve většině případech si donesete domů - nemocné štěńátko,do kterého budete muset investovat nemalou částku na veterině a pak zjistíte že by jste si za tu částku mohli koupit zdravé ,kvalitní štěně a ješte s pp.    
 
Dále - pokud Vám chovatel nabídne - dovoz štěníka k Vám domů - nebo na někam na půl cesty s díky odmítněte.Vždy si pro něj zajeďte sami - trvejte na osobní návštěvě,předejdete zklamání z toho co Vám vlastně přiveze.  
 
 
 
 
 
  
 
 
                                                             
TOPlist
Webovou stránku snadno a rychle